Apple Car'ın sözde direksiyonu veya freni yok, koltukları içe dönük

Apple'ın kendi kendini süren bir elektronik araç üretme girişimleriyle ilgili söylentiler yıllardır dönüyor. Yeni bir rapor, şirketin sorunlu "Project Titan" tarihini ortaya koyuyor ve direksiyon simidi eksikliği de dahil olmak üzere tasarımıyla ilgili bazı büyüleyici ayrıntıları ortaya koyuyor.

Bilgi, Apple'ın yıllardır kendi kendini süren bir araba üretme girişimi hakkında ayrıntılı bir rapor yayınladı. Çoğu, "Project Titan"ı izleyen herkesin bildiği ayrıntıları anlatıyor, ancak parça aynı zamanda otomobilin tasarımı ve mücadeleleriyle ilgili bazı yeni bilgiler de içeriyor.

Şu anda, kendi kendini süren arabaların hala güvenlik için kontrolü insanlara bırakabilmesi gerekiyor ve çoğu zaman testler sırasında yapmak zorunda kaldı. Rapor, bunun Titan ile gerçekleştiği birden fazla vakadan bahsediyor. En ilginç olanı, Apple'ın ABD Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi'nden direksiyon simidi veya fren pedalı olmadan aracı serbest bırakmak için izin almaya çalışması ve tamamen kendi kendini süren bir araç olmayı taahhüt etmesi.

Apple tasarımcılarının otomobilin oturma düzenine ilişkin fikirleri, projenin sıra dışı bir başka yönünü oluşturuyor. En yeni tasarım, dört içe dönük koltuk içerir, böylece yolcular doğrudan birbirine bakar. Tasarımcılar ayrıca yolcuların düz yatıp uyumasına izin vermeyi tartışıyorlar.

Neredeyse on yıldır üzerinde çalışılmasına rağmen, 5. seviye bir Apple arabasının piyasaya sürülmesinden hala yıllar uzakta. Apple daha önce aracı üretmesi için Hyundai'ye başvurmuştu, ancak görüşmeler geçen yıl Şubat ayında durduruldu. Geçen Eylül, proje başkanı Doug Field, Ford'da bir iş için Apple'dan ayrıldı ve gecikmeleri daha da artırdı.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.