Diyarbakır mardin ve van illerine kayyum faturası

İçişleri Bakanlığı kararıyla Mardin’e kayyum atanan Mutafa Yaman’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’li bakanlara aldığı 600 bin liralık gümüş mücevherat faturalarının ardından 1 milyon 719 bin liralık yeni bir fatura daha ortaya çıktı.

Artı Hakikat’in haberine göre, Mardin kayyumı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 52 bin, Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar’a da 47 bin liralık gider yapmış.

13 Haziran 2017 tarihli Turkuazlar Turizm’e ait faturanın meblağı 52 bin 864 lira. Dört günlük geziye ait olan ve belediyeye kesilen faturanın üstünde yazan Süleyman Soylu anekdotu dikkatleri çekti. Mevzubahisi fatura, 4 minibüs kira değeri olarak tertip edilmiş.

Öte yandan edinilen bir öbür fatura da Hulusi Akar’a 47 bin 790 lira karşılığında 15 taşıt kiralandığını gösteriyor.

Mardin kayyumı Yaman, AKP’li milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Ceyda Bölünmez, Ahmet Arslan için yapılan yemek, çay ve tatlı ikramıyla birlikte toplam 1 milyon 719 bin 240 lira 80 kuruş tüketilmiş.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU İÇİN TOPLAM 384 BİN LİRALIK VASITA KİRALANMIŞ

Yukarıyadaki faturalara ek olarak belediye kayıtlarında yarıyılın başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kiralanan yüksek maliyetli taşıtların kayıtları bulunuyor.

Belediye kayıtlarına göre, Davutoğlu için 13 Haziran 2017 tarihinde 52 bin liralık 26 binek araba, 15 minibüs ve 4 minibüs kiralandığı gözüküyor.

16 Nisan 2017 tarihli kayda göre, Recep Tayyip Erdoğan için  332 bin liralık 30 adet binek vasıta, 40 adet minibüs ve 7 adet de minibüs kiralanmış.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında