Facebook, bazı kullanıcıların bir hesaba bağlı beş adede kadar profile sahip olmasına izin veriyor

Sert zamanlar, sert önlemler gerektirir. Facebook, son çeyreklerde kullanıcı katılımının yavaşladığını gördü ve TikTok gibi rakip sosyal platformlardan gelen rekabetin yalnızca daha yoğun olması bekleniyor. Facebook, uzun süredir devam eden bazı politikalar pahasına ilgisizliği ortadan kaldırabilirse, öyle olsun.

Meta yakında belirli Facebook kullanıcılarının tek bir hesaba bağlı beş adede kadar profile sahip olmasına izin verecek.

Yaklaşan bir testin parçası olarak, bazı kullanıcıların dört adede kadar ek profil oluşturmasına izin verilecek. Kullanıcıların ekstra hesaplara gerçek adlarını veya kimliklerini eklemeleri gerekmeyecek.

Buradaki fikir, kullanıcıların farklı amaçlar için farklı profilleri koruyabilmesidir. Örneğin, ana hesabınız, bugün yaptığınız gibi yakın arkadaşlarınız ve ailenizle etkileşim kurmak için kullanılabilir. Ayrı bir profil, iş arkadaşlarınızla veya işle ilgili diğer faaliyetler için bağlantı kurmanıza olanak tanırken, bir diğeri belirli bir hobide ortak bir ilgiyi paylaşan akranlarla etkileşim kurmak için kullanılabilir.

Meta'nın bir sözcüsü Engadget'a, katılımcıların yine de Facebook kurallarına uyması gerektiğini, yani başka birinin kimliğine bürünme gibi etkinliklere izin verilmeyeceğini söyledi.

Teste kaç kullanıcının dahil olacağı belli değil. Meta, platform genelinde kullanıma sunmaya karar verirse, Facebook'un mekaniğini büyük ölçüde değiştirebilir. Ayrıca, platformda kaç tane hesaba sahip olabileceğiniz ve gerçek adınızı kullanmanızla ilgili olduğu için Facebook'un uzun süredir devam eden politikalarına da aykırıdır.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.