Google Street View, 15 yıllık dünyayı haritalandırmayı kutluyor

Google'ın 360 derecelik bir dünya haritası oluşturmaya yönelik iddialı bir projenin ilk ayağını başlatmasının üzerinden 15 yıl geçti. Bugün, Google'ın veritabanında dünya çapında 100'den fazla ülke ve bölgeden 220 milyardan fazla Sokak Görünümü resmi var.

Google, başarılarına güvenmiyor. Arama devi, başarılarını kutlamak için geleneksel Street View araba kamerasının gücünü, çözünürlüğünü ve işleme özelliklerini bir ev kedisi kadar büyük olan taşınabilir bir pakette bir araya getiren yeni bir kamera sistemini duyurdu.

Yeni kamera sistemi 15 pounddan daha hafiftir ve neredeyse dünyanın her yerine gönderilebilir. Google, kameranın portbagajlı herhangi bir araca monte edilebilecek kadar küçük olduğunu ve bir mobil cihazdan uzaktan çalıştırılabileceğini söyledi. Ayrıca modülerdir ve gelişmiş işlevsellik için Lidar tarayıcılar gibi eklentilerle yükseltilebilir.

Google şu anda yeni kamerayı 2023'te küresel bir kullanıma sunmadan önce test ediyor.

Başka yerlerde Google, Android ve iOS cihazlarda tarihi Sokak Görünümü görüntülerini görüntüleme özelliğini ekledi. Konum bilgilerini görmek için bir fotoğrafa dokunun, ardından aynı konumun önceki çekimlerine göz atmak ve bir alanın zaman içinde nasıl değiştiğini görmek için "Daha fazla tarih gör"ü seçin.

Doğa Ana ve Zaman Baba'nın zaman içinde sokak tabelaları ve binalar gibi gündelik nesnelerde nasıl yıprandığını görmek konusunda garip bir büyüye sahip olduğum için saatlerce yatırım yapabileceğim bir özellik bu.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.