Instagram Hikayeleri Yüklenmiyor mu? Sorun Giderme Kılavuzu

Hikayeler, Instagram deneyiminin büyük bir bölümünü oluşturuyor; bunları her gün 500 milyondan fazla insan kullanıyor. Yani Instagram Hikayeleriniz yüklenmiyorsa, gerçek bir serseri olabilir. Instagram Stories'i yüklemekte sorun yaşıyorsanız, Hikayelerinizi tekrar çalışır duruma getirmenize yardımcı olacak bir sorun giderme kılavuzu burada.

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Instagram Hikayeleriniz yüklenmiyorsa yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Hücresel veri bağlantınız varsa Wi-Fi'ı açmayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın.

Bu işe yaramazsa, YouTube veya Safari gibi internet bağlantısı gerektiren farklı bir uygulama açmayı deneyin ve düzgün yüklenip yüklenmediğine bakın. Olmazsa, sorun büyük olasılıkla Instagram'da değil, internet bağlantınızdadır.

2. Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yönlendiricinizi yeniden başlatmak işe yaramadıysa, sonraki adım cihazınızı yeniden başlatmaktır. Bu genellikle Instagram'da sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını düzeltebilir.

3. Genel Bir Instagram Aksaklığı Olup Olmadığını Tekrar Kontrol Edin

Bazen, Instagram Hikayelerinizin yüklenmemesinin nedeni, uygulamada maalesef son zamanlarda daha sık görülen genel bir aksaklık olmasıdır.

Durumun böyle olabileceğini düşünüyorsanız DownDetector'a gidin. com ve "Instagram" için arama yapın. Burada, bölgenizde herhangi bir Instagram kesintisi raporu olup olmadığını göreceksiniz.

Daha da iyisi, Instagram'ın kapalı olduğuna dair herhangi bir rapor olup olmadığını görmek için Twitter'ı kontrol edebilirsiniz. Sadece "Instagram Down" veya "#InstagramDown" hashtag'ini arayın ve ne olduğunu görün.

4. iPhone veya Android Telefonunuzda Instagram'ı Kapatmaya ve Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Instagram çalışıyor ve çalışıyorsa ancak Hikayeleriniz hala yüklenmiyorsa, denenecek bir sonraki şey uygulamayı zorla kapatıp yeniden başlatmaktır. Bu işlem kullandığınız cihaza göre değişiklik gösterecektir.

Android'de bunu Ayarlar> Uygulamalar bölümüne giderek yapabilirsiniz. Listede Instagram'ı bulun ve üzerine dokunun. Ardından, Zorla durdur üzerine dokunun.

iOS'ta, ekranınızın altından yukarı kaydırarak ve parmağınızı uygulamada birkaç saniye basılı tutarak bir uygulamayı kapanmaya zorlayabilirsiniz. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bunu yaptıktan sonra, Hikayelerinizi tekrar yüklemeyi deneyin ve çalışıp çalışmadıklarını görün.

5. Oturumu Kapatın ve Instagram'a Geri Dönün

Deneyebileceğiniz başka bir şey de hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmaktır. Bunu yapmak için profil sayfanıza gidin, hamburger simgesine dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Oradan aşağı kaydırın ve Oturumu kapat'a dokunun.

Çıkış yaptıktan sonra Instagram uygulamasını kapatın, yeniden açın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle tekrar giriş yapın.

6. Instagram Uygulamasının Önbelleğini Temizleyin

Instagram Stories'i yüklemekte hâlâ sorun yaşıyorsanız, denemeniz gereken bir sonraki şey uygulamanın önbelleğini temizlemektir. Bu, cihazınızda depolanan ve soruna neden olabilecek tüm geçici verileri kaldıracaktır.

Instagram önbelleğini temizlemek için telefonunuzun Ayarlar'a gidin ve Uygulamalar'a dokunun. Oradan, uygulamalar listesinde Instagram'ı bulun ve ona dokunun. Bir sonraki ekranda, Depolama'ya ve ardından Önbelleği Temizle'ye dokunun. Bunu yaptıktan sonra, Hikayelerinizi tekrar yüklemeyi deneyin ve çalışıp çalışmadıklarını görün.

7. Instagram Uygulamasını Güncelleyin veya Yeniden Yükleyin

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, deneyebileceğiniz bir sonraki şey Instagram uygulamasını güncellemek veya yeniden yüklemektir. Hatalar ve diğer teknik sorunlar, genellikle uygulamayı en son sürüme güncelleyerek düzeltilebilir.

Instagram'ı güncellemek için App Store'a (iPhone'da) veya Play Store'a (Android'de) gidin ve herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, uygulamayı güncelleyin ve ardından Hikayelerinizi tekrar yüklemeyi deneyin.

Halihazırda en son sürümdeyseniz ve Hikayeleriniz hala yüklenmiyorsa, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.

8. Instagram Desteği ile İletişime Geçin

Instagram Hikayeleriniz hala yüklenmiyorsa deneyebileceğiniz son bir şey, Instagram desteği ile iletişime geçmektir. Bunu, profil sayfanıza gidip hamburger simgesine dokunarak uygulamanın içinden yapabilirsiniz. Buradan, Ayarlar>Yardım>Sorun Bildir'e dokunun.

Orada, sorunun ne olduğunu açıklayabilirsiniz ve Instagram, sorunu gidermenize yardımcı olacaktır.

Instagram Hikayeleri Çalışmıyor, Düzeltildi

Instagram Stories'in cihazınıza yüklenmemesinin birkaç nedeni olabilir. Ancak, bu makaledeki sorun giderme adımlarını izleyerek sorunu çözebilmeli ve Hikayelerinizin kısa sürede yeniden yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.