Kripto para borsası FTX CEO'su, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığına inanıyor

Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak çalışabileceğine inanmadığını, iş kanıtı algoritmasının yüksek enerji maliyetlerini eleştirdiğini ve saniyede milyonlarca işlemi sürdüremeyeceğini iddia ettiğini söyledi. Bununla birlikte, bunun bir değer deposu olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Pazartesi günü verdiği bir röportajda kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, bir ödeme ağı olarak Bitcoin için bir gelecek görmediğini söyledi. Bankman-Fried, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan FTX'in kurucusu ve CEO'sudur.

Otuz yaşındaki milyarder, Bitcoin'in işlemleri doğrulamak için kullanılan temel çalışma kanıtı sistemini yüksek çevresel maliyetleri ve verimsizliği nedeniyle eleştirdi. Ağın saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştiremeyeceğini savundu. Ancak, kullanıcıların Bitcoin'i Lightning gibi iki ödeme protokolünü katmana aktarabileceklerinden bahsetti. Ayrıca, hisse kanıtı ağlarının bu sorunları çözdüğünü de kaydetti.

Bitcoin'i bir hisse kanıtı algoritmasına geçirmek kolay bir iş olmayacaktı. Bir hatırlatma olarak, Ethereum geliştiricileri birkaç yıldır PoS'a geçmeyi planlıyor, ancak birkaç gecikmeyle karşılandı .

Bankman-Fried, Bitcoin'e ödemeler için uygun bir para birimi olarak inanmasa da, altına benzer bir varlık, emtia ve değer saklama potansiyeline sahip olduğundan bahsetti.

Geçen hafta, stabilcoin Terra çöktükten sonra tüm kripto piyasası büyük bir çöküş yaşadı. Bitcoin o zamandan beri biraz toparlandı, ancak Kasım ayındaki zirvesinden bu yana hala yüzde 50'nin üzerinde.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
26 Haz 2022 13:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
26 Haz 2022 9:05 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi