Netflix 2. çeyrekte 970.000 abone kaybetti, ancak çok daha kötü olabilirdi

Netflix, son kazanç raporunda, on yıldan fazla süren sürekli büyümenin ardından ikinci düz çeyrekte abone kaybettiğini açıkladı. Yine de, video akışı devi, kayıplar çok daha derine inmiş olabileceğinden iyimser.

Netflix Nisan ayında ilk çeyrek sonuçlarını bildirdiğinde, şirket ikinci çeyrekte iki milyona kadar ek abone kaybetmeyi beklediğini söyledi. Gerçekte Netflix, 30 Haziran'da sona eren üç aylık dönemde 970.000 aboneyle bunun sadece yarısını kaybetti.

İkinci çeyrek, Stranger Things'in dördüncü sezonuna damgasını vurdu. Merakla beklenen orijinal hit, ilk dört haftasında 1,3 milyar saat görüntülenerek Netflix'in şimdiye kadarki en büyük İngilizce TV sezonu oldu. Dördüncü sezon düştükten sonra izlenmelerde beş kattan fazla artış gözlemleyen Netflix ile birlikte, geçmiş sezonlara olan ilgiyi de yeniledi.

Şirketin hisseleri Ocak ayının başından bu yana değerinin yüzde 65'inden fazlasını kaybettiği için Netflix için zor bir yıl oldu. Momentum, hisselerin şu anda 204.55$'dan işlem görmesiyle son zamanlarda lehine dönmeye başladı, ancak hisse başına 600$'a yaklaşmak için telafi etmek için çok şey var.

Üçüncü çeyreğe bakıldığında, Netflix yaklaşık bir milyon abone eklemeyi bekliyor. Bu, bir önceki yılın aynı çeyreğinde 4,4 milyon ilavenin yakınında değil, ancak herhangi bir büyüme, daha fazla kayıptan daha iyidir.

İlgili bir haberde Netflix, reklam destekli katmanının mevcut reklamsız planlara daha düşük maliyetli bir alternatif olarak 2023'ün başlarında başlayacağını söyledi.

Daha önce duyurulduğu gibi Netflix, reklam deneyimini güçlendirmek için Microsoft ile ortaklık kuruyor . Netflix'in teklif genişledikçe hızlı bir şekilde yinelemesine izin vermek için başlangıçta bir avuç pazarda piyasaya sürülecek.

Netflix ayrıca, doğrudan ödeme yapmadan hizmetten yararlanan 100 milyondan fazla haneden para kazanmanın ilk aşamalarında olduğunu belirterek şifre paylaşımı cephesinde bir güncelleme sağladı. Latin Amerika'da, 2023'te kullanıma sunulabilecek kullanımı kolay bir ücretli paylaşım çözümünün belirlenmesine yardımcı olmak için iki farklı yaklaşımın test edilmesi devam ediyor.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.