Tuzluca'da, Eski Ak parti ilçe başkanı Bekir Can gözaltına alındı

Tuzluca'da, Eski Ak parti ilçe başkanı Bekir Can ile Harun ve süleyman Gültekin kardeşler arasında çıkan silahlı kavgada iki kardeşi darp edip kurşun yağdıran Bekir Can gözaltına alındı.

Olay, bugün öğleden sonra sıralarında Tuzluca ilçesi Yukarı Mahalle Üçkaya yolundaki Süleyman gültekine ait arsa üzerinde meydana geldi.

Daha önceden Süleyman gültekine ait tapulu arazi bitişiğinde bulunan ecrimisil bedeli yıllardır ödenen kullanımı hakkı Süleyman Gültekin'e ait arsanın üzerine yaptığı kaçak kulübede su isale ana hattından çektiği kaçak su hattı ile il merkezinde damanaca ile izinsiz denetimsiz su satışı yapan Bekir Can ve iki kardeş arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, iddiaya göre Bekir Can yanında getirdiği silahını belinden çıkararak Süleyman ve Harun Gültekin kardeşlere kurşun yağdırdı. Silahlı saldırıya uğrayan ve darp edilen iki kardeş olay yerinden hızla uzaklaştı.

Silah sesleri çevrede endişe ve korku yaratırken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Haber Tahir Kavri

Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı kontrollerde kimsenin silahla yaralanmadığı tespit edildi.

Ak parti eski ilçe başkanı tarafından tehdit edildiğini belirten Süleyman Hültekin Siyasi nüfuz unu kullanarak kendisine ait arsayı ellerinden almaya çalışan Bekir Can'dan şikayetçi oldu. olayla ilgili soruşturma sürüyor. Kaynak: Tuzluca temsilcimiz Arif -

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekir.

Yazar Hakkında

Türkiye Ve Avrupa, Ulusalcı Gazete / Yazarı... google.com, pub-8523438056916428, DIRECT, f08c47fec0942fa0