31 ilde vatandaşlar market ve fırınlara akın etti

31 ilde vatandaşlar market ve fırınlara akın etti

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı gelmesinin ardından İstanbul'da yasağın uygulanmasına kısa bir süre kala vatandaşlar market ve fırınlara akın etti.

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı gelmesinin ardından İstanbul 'da yasağın uygulanmasına kısa bir süre kala vatandaşlar market ve fırınlara akın etti. Yaşanan yoğunluk yüzünden fırında bulunan ekmeklerin tükendiği görüldü.

Korona virüs tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Bahçelievler Yenibosna Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerinde bulunan bir fırına gelen onlarca vatandaş, fırın ve market önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yaşanan yoğunluktan dolayı fırında ekmek kalmadı. Fırıncı kapıya çıkarak beklemeye devam eden vatandaşlara, 'Ekmek bitti' diye seslendi. Bazı vatandaşların ise fırın önünde beklemeye devam ettiği görüldü. Öte yandan birçok vatandaşın da gıda alışverişi yaparak, poşetler ile evlerine gittiği görüldü. Bilgileri geldi.

Haber Tahir Kavri

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi