ALAGÖZ HOLDİNG IĞDIR’DAKİ YATIRIMLARINI ŞİMDİLİK DURDURDU

Cumartesi günü Iğdır Baharlı Mahallesi Sanayi sitesi yolu üzerinde yapılan beş yıldızlı spor tesislerinde yerel ve yaygın basın temsilcileri ile kahvaltıda buluşan Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Iğdır Spor FK Başkanı Cantürk Alagöz 3 saat boyunca basın mensupları ile söyleşi yaptı.

Basın toplantısına Alagöz Holding Iğdır Spor FK Hocası Bayram Toysal ve futbolculardan  Muhammet Reis, Butuhan Karadeniz ve Bayram Olgun katıldılar. Teknik adam ve futbolcular soruları yanıtlayıp ayrıldıktan sonra toplantı devam etti.

Başkan Cantürk Alagöz yaşanan olaylardan duyduğu rahatsızlığı ifade ederek kısaca şöyle dedi: “Bugün aslında Iğdır Sporu bırakıyorum açıklaması yapacaktım. Ancak ikna edildim ve bu tutumumdan vazgeçtim. Ancak bunaldığımı ifade etmek istiyorum. Gelen suiistimalci talepler, kumpas kurarak menfaat elde etmek isteyenler can sıkıcı boyutlara ulaşmıştır. Ben Iğdır ve Türkiye sevdalısı bir insanım. Şehrimi, ülkemi seviyorum. Iğdır’a yaptığım yatırımlar ve yapmayı planladığım yatırımlar sadece şehrimin kalkınması içindi. Ancak görüyorum ki Iğdır’da bulunmamdan, Iğdır’a yatırım yapmamı istemeyenlerin yarattığı hadiseler beni üzmekte yıpratmaktadır. Bu sebepten ötürü yapmayı planladığım yatırımları durdurma kararı aldım.”ASLINDA BUNU ÇOK KERE İFADE ETTİM

Birçok yazımda kamuoyunu bilgilendirirken Cantürk Alagöz’ün Iğdır için bir şans olduğunu, Iğdır’a sinerji kattığını, yatırımcıları teşvik ettiğini, iş dünyasına lokomotif olduğunu belirterek, hassas davranmamız gerektiğini vurgulamıştım. Eğer ki gelişi güzel taleplerle, haksız itham ve davranışlarla Cantürk Alagöz’e yüklenirsek Iğdır’dan çekilir ve kaybeden Iğdır olur demiştim.

Pek tabii ki söylediklerimizi dikkate alan oldu, almayan oldu.

Neticede Cantürk Alagöz de bir insan ve yaşananlardan etkilenmesi muhtemeldir.

Nitekim yaşananlardan etkilendi ve özellikle OSB’de planladığı yatırımları durdurma kararı aldı.

TOPLANTIDA ŞÖYLE DEDİM

“Cantürk Bey, siz bir iş insanısınız. Iğdır’ın şu an itibari ile en çok tanınan kişisisiniz. Doğal olarak birisi kıskanacak, birileri (bizim tabirle xayınıx) istememezlik yapacak, birileri sizden bir şeyler elde edebilmek için çeşitli entrikalar çevireceklerdir. Yani bu ve benzeri olaylar her daim illa ki olacak. Olacak derken yapanları meşrulaştırmıyoruz. Olmaması gerek şeyler ama maalesef ki bu tarz suiistimalci kişiler olacaktır. Yani şöyle de değerlendirebiliriz. Bu tarz kişiler Iğdır nüfusunun yüzde 1’lik bölümünü teşkil etmiyorlar. Doğal olarak bu kişilerin olumsuz davranışları yüzünden 200 bin nüfuslu bir Iğdır’ı göz ardı etmek doğru olmayacaktır.” dedim.

CANTÜRK BAŞKAN:

Öyle masajlar, öyle talepler var ki, inanın sabır taşı bile çatlar. Yardım ettiğimiz kişi, ikinci, üçüncü yardımı talep ediyor. Yetmiyor komşumun da şu isteği var diye mesaj çekiyor. Neticede mutlak memnuniyet mümkün değil. Dolayısıyla yatırımları durdurma kararı aldım.TALEP EDEN CANTÜRK ALAGÖZ OLUNCA FİYATLAR 3-5 KAT ARTIYOR

Cantürk Alagöz Iğdır’a ilk olarak Iğdır Spor ile adım attı. Iğdır Sporu devralan Alagöz, takımı BAL’dan 3. Lig’e çıkardı. Ünlü futbolcular transfer ederek ülke genelinde futbol camiasında Iğdır’ın konuşulmasını sağladı. Liderliğe oynayan takıma Sanayi yolunda 5 yıldızlı bir tesis kurdu. Kurulan bu tesisin maliyeti 30 milyonu aştı. Uluslararası futbol tribününü devlet ihale etse de 10 milyona yakın bir destekle katkıda bulundu.

2 adet 24 derslikli okul yaptırma protokolü imzaladı ama anlaşılan arsa fiyatı bir anda 3 katına çıkarıldı.

Organize sanayide devraldığı geri dönüşüm plastik fabrikası, aynı zamanda üretime dönük büyütme kararı aldı ve poşet ve kangal boru üretimi ile mevcut çalışan sayısını 40 kişiden 200 kişiye çıkarma çalışması başlattı.  

Karton bardak fabrikası ve tekstil fabrikası ile genel toplamda 800 kişinin çalışmasını planlamaktaydı.Şu an Iğdır’da geri dönüşüm enerji tesisi ile, Aralık ilçesi güneş enerjisi santrali hizmetini devam ettirmektedir.

Bu yapılan ve yapılacak olanlar işin başlangıç bölümüydü. Yarınlarda çok daha büyük plan ve projeler hayata geçirilecekti.

Ancak görüyoruz ki şevki kırıldı. Usandı. Yıprandı.

Hatta sağlığı bile olumsuz etkilendi.

Her şeye rağmen Iğdır halkının tamamına yakını Cantürk başkanı seviyor, önemsiyor, yaptığı yatırımları ayakta alkışlıyor.Yatırımları durdurma kararını saygıyla karşılıyoruz ancak umuyoruz ki biraz dinlendikten sonra yaşanan bu durumun telafisi mümkün olur ve Iğdır için yatırımlar durdurduğu yerden tekrardan devam ettirilir. 

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.