Artık Telegram Kullanarak Kripto Gönderebilirsiniz

Birçoğumuz, uçtan uca mesaj şifrelemenin avantajlarından yararlanırken arkadaşlarımız, aileniz ve iş arkadaşlarımızla kolayca iletişim kurmak için Telegram kullanıyoruz. Ancak Telegram sadece sosyalleşmek için yararlı değildir. Artık birkaç saniye içinde Telegram kişilerinize kripto gönderebilirsiniz. Peki, bu nasıl çalışıyor? Kripto göndermek için Telegram'ı nasıl kullanıyorsunuz?

Telegram'da Kripto Satın Alma veya Yatırma

Telegram bağlantılarınızdan birine kripto göndermek istiyorsanız , herhangi bir türde madeni para veya jeton gönderemeyeceğinizi unutmamak önemlidir. Şu anda Telegram yalnızca Toncoin (Telegram'ın kendi tokeni) biçiminde kripto göndermenize izin veriyor ve herhangi bir şey göndermeden önce cüzdanınızda Toncoin parası olması gerekiyor.

Telegram cüzdanınıza erişmek için ana ekranınızın sağ üst köşesindeki arama çubuğuna gidin ve "cüzdan" yazın. Ardından, Cüzdan adlı arama sonucuna dokunun . Bu sizi, cüzdan özelliğinin tam olarak sunduğu şeyleri parçalayacak bir Telegram botuyla sohbete götürecektir. Cüzdanınızda ne kadar Toncoin olduğunu da görebileceksiniz, yeni başlıyorsanız bu sıfır olacaktır.

Bu bot sohbetinde, en altta Ekler Menüsüne Ekle yazan bir seçenek göreceksiniz . Buna tıklamak isteyeceksiniz ve ardından açılır mesajda cüzdan özelliğini eklerinize eklemek istediğinizi onaylayacaksınız. Bunu yapmak, herhangi bir sohbette cüzdanınıza hızlı bir şekilde erişmenize ve kullanmanıza olanak tanır.

Aynı bot sohbetinde, bot cüzdanınıza Toncoin ekleme seçeneği sunulur. Bunu, başka bir cüzdandan para yatırarak veya Telegram uygulamasındaki bir ödeme kartıyla para satın alarak yapabilirsiniz.

Para yatırmak için sohbet içindeki Para Yatırma seçeneğine dokunmanız ve ardından telefon numaranızı Telegram ile paylaşmaya izin vermeniz yeterlidir. Bundan sonra, diğer cüzdanlardan para göndermek için kullanabileceğiniz benzersiz Telegram cüzdan adresiniz verilecektir.

Bir ödeme kartıyla kripto satın almak için sohbet içindeki Kartla kripto satın al seçeneğine tıklayın. Ardından Toncoin veya Bitcoin satın almak isteyip istemediğinizi soran yeni bir mesaj alacaksınız (ancak şu anda Bitcoin'i Telegram yoluyla gönderemeyeceğinizi unutmayın). Hangisini satın almak istediğinizi tıkladıktan sonra, satın alma işleminizi yapmak için USD, EUR veya RUB kullanmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ardından, ne kadar satın almak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ardından, ödemenizi yaptıktan sonra seçtiğiniz tutarın bot cüzdanınıza gönderileceği konusunda sohbette bilgilendirileceksiniz. Ödeme yapmak için bir ödeme portalına yönlendirileceksiniz; burada ilgili bir belge sağlayarak ve kendi fotoğrafınızı çekerek kimliğinizi doğrulamanız gerekecek.

Peki, artık bot cüzdanınızda kripto paranız olduğuna göre, onu kişilerinize nasıl gönderebilirsiniz?

Telegram'da Kripto Gönderme

Telgrafta kripto göndermek, hemen halledebileceğiniz süper basit bir işlemdir. Telegram'ın cüzdan özelliğini eklerinize ekledikten sonra, istediğiniz sohbete gidebilir ve kolayca cüzdanınıza atlayabilirsiniz.

Eklerinize, sohbet kutusunun yanındaki ataş simgesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Burada, cüzdanınızda ne kadar paranız olduğunu göreceksiniz ve seçtiğiniz kişiye kripto gönderme seçeneği sunulacak.

Toncoin'i Telegram aracılığıyla göndermenin harika bir avantajı, herhangi bir işlem ücreti ile uğraşmak zorunda kalmamanızdır . Ve önceden uzun cüzdan adresleri girmeye gerek kalmadan, Telegram'da kripto göndermek son derece uygundur. Merkezi olmayan fonları herhangi bir ek ücret ödemeden saniyeler içinde transfer etmenin harika bir yolu.

Telegram Kullanarak Kripto Göndermek Kolaydır

Telegram'ın yeni kripto özelliği ile ayrı bir borsa veya cüzdan platformu kullanmadan hızlı işlem rahatlığının keyfini çıkarabilirsiniz. Toncoin'i yatırın veya satın alın, ödemek istediğiniz kişiyi seçin ve istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kripto gönderebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
26 Haz 2022 13:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
26 Haz 2022 9:05 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi