Elon Musk, Tesla robotaksinin 2024'te seri üretileceğini ve bir otobüs biletinden daha ucuza mal olacağını söyledi

Elon Musk, Tesla'nın kendi kendini süren robotaksi için planları hakkında konuşmak için Twitter destanına bir ara verdi. CEO, direksiyon simidi ve pedalı olmayan araçların 2024'te seri üretileceğini ve mil başına bir otobüs biletinden daha ucuza mal olacağını söyledi.

 

Tesla'nın ilk çeyrek kazanç çağrısında konuşan Musk, robotaksinin iki yıl içinde hacimli üretime ulaşacağını ve "Tesla'nın büyümesinin büyük bir itici gücü olacağını" söyledi. Araçların şüphesiz karşılaşacağı düzenleyici engellerin sayısı göz önüne alındığında, bu zaman çerçevesi oldukça iyimser.

 

Musk, robotaksinin, müşterilerin şimdiye kadar yaşadığı en düşük mil başına maliyeti, bir otobüs biletinden (sübvansiyonlu bir otobüs biletinden) veya sübvansiyonlu bir metro biletinden daha azını sunacağını da sözlerine ekledi. Dünyanın en zengin insanı ayrıca, özerklik için son derece optimize olduklarını ve direksiyon simidi veya pedalı olmayacaklarını söyledi.

 

Hizmet , bazıları yıllardır hizmetlerini test eden Alphabet'e ait Waymo , GM'ye ait Cruise ve Argo AI gibi rakip robotaksi geliştiricilerine karşı yarışacak . Musk, Tesla'nın 2023'te bir ara projesi hakkında daha fazla bilgi verebileceğini söyledi.

Musk, Tesla ile ilgisi olmayan nedenlerle bu günlerde nadiren manşetlerden çıkıyor. Netflix'in on yıl içindeki ilk abone kaybı haberini ve reklam destekli katmanları dahil etme isteğini takiben Musk, yayıncıyı "uyandı" ve "izlenemez" olarak nitelendirdi.

 

Ayrıca Musk'ın karıştığı Twitter devralma teklifi de var. Platformun en büyük hissedarı olduğunun ortaya çıkması , bir dava , yönetim kurulu üyeliğini reddetmesi ve Twitter'ı satın alma teklifinin ardından Musk , platformda daha az moderasyon planlarını açıkladı. . Ancak yönetim kurulu , devralma teklifini caydırmak için hisse senedini " zehirlemeyi " planlıyor.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
26 Haz 2022 13:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
26 Haz 2022 9:05 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi