Fortnite, Xbox Cloud Gaming aracılığıyla iOS'a geri dönüyor

Bugünden itibaren Fortnite, Apple'ın oyunu 2020'de App Store'dan çıkardığından bu yana ilk kez Apple cihazlarında oynanabiliyor. Oyun hâlâ App Store'da yasaklanmış olsa da, Microsoft'un Xbox'ı sayesinde kullanıcılar artık iPhone'larda ve iPad'lerde oynayabiliyor. Bulut.

Fortnite , daha planlı olarak Xbox Cloud'a gelen ilk oynaması ücretsiz oyundur . Oynamak Game Pass aboneliği gerektirmez. Kullanıcıların tek ihtiyacı bir Microsoft hesabıdır. Fortnite'ı mobil cihazlarda ve hatta kurulum gerektirmeden PC'lerde oynamak için bir tarayıcıda Xbox Bulut web sitesine gidin.

Geçen yıldan beri, oynaması ücretsiz çok oyunculu oyunlar artık Xbox'ta ücretli bir Gold aboneliği gerektirmiyor . Bu politika, Microsoft'un bulut hizmetine ekleyebileceği Halo Infinite, Rocket League, Destiny 2, Apex Legends veya Call of Duty Warzone gibi diğer oynaması ücretsiz oyunların yanı sıra Fortnite'ın bulut sürümünü de kapsar. Microsoft'un oynaması ücretsiz bulut oyunlarında mikro işlem satışlarından bir kesinti yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Microsoft, Fortnite'ı buluta getirmeye çalışan ilk şirket değil. Ocak ayında Nvidia , Safari'de çalışan GeForce Now bulut oyun hizmeti aracılığıyla Battle Royale'ı Apple cihazlarına geri getirdi . Ancak, oyun hala orada kapalı betada. Xbox Cloud, Fortnite'ın ilk genel bulut tabanlı sürümünü ve Apple platformundaki ilk genel yeniden sürümünü temsil ediyor.

Epic Games , Apple'ın ödeme sisteminin dışında mikro işlemler sunmaya başladıktan sonra Apple , 2020'de Fortnite'ı App Store'dan kaldırdı . Kasıtlı kural ihlali , Apple'ın çoğunlukla kazandığı uzun bir yasal mücadele başlattı . Artık iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları neredeyse iki yıldır ilk kez Fortnite'ın keyfini çıkarabilir.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
26 Haz 2022 13:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
26 Haz 2022 9:05 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi