Google, Pixel telefonlar için orijinal yedek parçalar sunmak için iFixit ile iş ortaklığı yapıyor

Google, orijinal Pixel telefon parçalarını bağımsız onarım teknisyenlerine ve yetenekli tüketicilere sunmak için DIY elektronik onarım uzmanı iFixit ile iş ortaklığı yaptı. Bu yılın ilerleyen saatlerinden itibaren, Google'ın el cihazlarının satıldığı ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya ve AB ülkelerinde Pixel 2'den Pixel 6 Pro'ya kadar iFixit'ten parçalar satın alınabilecek.

 

Yedek ekranlar, kameralar ve piller dahil olmak üzere eksiksiz bir ortak bileşen yelpazesi, tornavida ve spudger gibi kullanışlı aletlerin yanı sıra tek tek veya bir iFixit Fix Kit'in parçası olarak sunulacak.

 

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro telefonların en az Ekim 2026'ya kadar güvenlik güncellemeleri alması garanti edilir ve bu da onları gelecek yıllar için geçerli kılar. Pixel 3a ve Pixel 3a XL gibi daha eski cihazlar, desteğin önümüzdeki ay sona erdiğini görecek, bu nedenle eski modellerdeki parçaları değiştirme konusunda iki kez düşünmek isteyeceksiniz.

Google, iFixit ile ortaklık kuran ilk donanım üreticisi değil. Motorola , bazı telefonları için orijinal parçalar sunmak üzere 2018 yılında iFixit ile güçlerini birleştirdi. Valve , geçtiğimiz Şubat ayında iFixit'in Steam Deck ve Valve Index VR ürünleri için yedek parça yetkili satıcısı olacağını söylemişti. Daha geçen hafta Samsung , Galaxy S20 ve S21 sahiplerinin yanı sıra Galaxy Tab S7+ sahiplerinin bu yazdan itibaren iFixit'ten alet ve yedek parça satın alabileceklerini söyledi.

 

Onarımları profesyonellere bırakmayı tercih edenler, Google'ın yetkili onarım sağlayıcılarından birine ulaşabilir. uBreakiFix , örneğin, ABD ve Kanada'da 750'den fazla lokasyona sahiptir. Google tarafından sağlanan OEM parçalarını ve araçlarını kullanırlar ve tüm onarımlar bir yıllık garanti kapsamındadır.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.