Iğdır Üniversitesi ''Spor Bilimleri Fakültesi'' Kuruldu

Kaliteli eğitim anlayışıyla geleceğin sporcularını yetiştirmeyi hedef edinen Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhurbaşkanı Kararı ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürüldü.

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü, fakülte ve yüksekokul kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesi kararı, 25 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Yayımlanan 5867 sayılı karar ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun akademik faaliyetlerini Spor Bilimleri Fakültesi adıyla sürdürmesi uygun görüldü.Konu hakkında açıklamada bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, yeni Fakültenin hayırlı olmasını diledi.

Rektör Alma ayrıca Spor Bilimleri Fakültesi ile geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam edeceklerini belirterek “Iğdır Üniversitesi olarak bölgemizin ve ülkemizin gelişimine katkı sunmak için bilimsel anlamda gösterdiğimiz gayretin yanında, spor alanında da söz sahibi olma hedefimiz var. Spor Bilimleri Fakültesi ile de başarılarımızı artırarak sürdüreceğimize olan inancım tamdır.” dedi.

Yeni kurulan fakültenin şehre ve Iğdır Üniversitesine hayırlı olmasını dileyen Rektör Alma, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.