Iğdır Valisi kim oldu?

Iğdır Valiliğinde Görev Değişimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Valiler Kararnamesinde 57 ile yeni vali atanırken, Iğdır Valiliğinde de görev değişimi yaşandı.

Iğdır  Valiliği görevini yürüten Hüseyin Engin Sarıibrahim Karaman Valiliğine atanırken, Iğdır Valiliğine Zeytinburnu Kaymakamı Ercan Turan atandı.

Iğdır Valisi Ercan Turan’ın özgeçmişi:

Doğum Tarihi: 1979

Doğum Yeri: Niğde Medeni Durumu: Evli

Eğitimi: Ortaöğretimini Niğde Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Niğde barosunda avukatlık stajını yaparken 2002 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 04.02.2003 tarihinde Nevşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Görev Yaptığı Yerler

Bor Kaymakam Refikliği yanı sıra Çiftlik, Altunhisar, Yalıhüyük ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. 03.11.2004 tarihinde gönderildiği İngiltere-Leicester da “The University of Leicester” bünyesinde 1 yıl süre ile İngilizce dil eğitimi alarak yurda döndü ve müteakiben açılan kaymakamlık kursuna çağırılıp başarılı bir şekilde kursu tamamladı. İlk görevine çektiği kura sonucu Adana –Tufanbeyli’ de 14.04.2006’da başladı.

İçişleri Bakanlığının 28.09.2007 tarih ve 2007/9316 sayılı Müşterek Kararnamesi ile Çelikhan İlçesi Kaymakamlığına atandı. Ardında Zeytinburnu Kaymakamlığı görevini yürütürken dün akşam yayınlanan kararname ile Iğdır Valiliğine atandı.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Haberler