Iğdır'da 2022 Yaz Kur'an Kurslarında Şampiyonluk Heyecanı

Iğdır'da 2022 Yaz Kur'an Kurslarında Şampiyonluk Heyecanı Yaşandı

haber_wide_1660899592.jpg

Iğdır il Müftülüğü tarafından "Yaz Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası" düzenlendi.

Iğdır İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik "Futbol Turnuvası" düzenlendi.

Kurslara katılan öğrencilere milli ve manevi eğitimlerin yanı sıra öğrenciler arasında sevgi, saygı, kardeşlik, arkadaşlık ve kaynaşmayı artırmak, müsabaka ruhunu geliştirmek ve öğrencilerin güzel anılar biriktirmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvada Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri antrenörlük görevini yürüttü.

kuranfinal.jpg

Yaklaşık 1500 öğrencinin katılımı ile iki hafta boyunca devam eden turnuvanın finali için program düzenlendi.Düzenlenen programa Iğdır Vali Yardımcısı Hasan Meşeli, İl Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri ve öğrenci velileri katıldı.

Turnuvanın şampiyonu Hacı Fettah Camii Kur'an Kursu olurken; Yüzbaşılar Köyü Camii Kur'an Kursu ikinci, Çimen Mahallesi Camii Kur'an Kursu öğrencileri ise üçüncü oldu.Final maçının ardından şampiyon olan takımı ve katılım sağlayan tüm öğrencileri tebrik eden İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program sonunda Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi tarafından turnuvaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.