Sony, parasal bir boşluğu kapatmak için abonelik uzantılarını geçici olarak kapatıyor

Sony, uzun süredir PlayStation Plus aboneliklerinin istiflenmesine izin veriyor. Kişisel olarak 2024'e kadar ödeme alıyorum çünkü CD Anahtarları aracılığıyla her indirimde gördüğümde bir yıllık abonelik satın alıyorum. Bununla birlikte, şimdi tonlarca insan, lansmanda 120 $ 'a gidecek olan yeni PlayStation Plus Premium'da yüzde 50 indirim elde etmek için yıllar ve yıllar önceden ön ödeme yapıyor.

 

Orada oturuyorsanız, PlayStation 4 veya 5'inizin o bir yıllık uzatmayı almadığı için tedirginseniz, yeni satın aldınız, bir dakikalığına sakin olun. Sony, ön satın alma aboneliklerini şimdilik beklemeye aldı. İnsanların gelecekte PlayStation Plus (PS+) Premium'da büyük indirimler elde etmek için bir yasal boşluk kullanması nedeniyle geçici olarak kapatmayı başlattı.

 

Sony, geçen ay PS+'ın yeniden yapılandırıldığını resmi olarak duyurduğunda , insanların mevcut abonelik sürelerine ne olacağı hakkında soruları vardı. Sony , SSS bölümünde eski planların yeni katmanlara taşınacağını açıkladı . Yani sadece PS+'a sahip olanlar 60$'lık PlayStation Plus Essential seviyesine gidecekler. Her birinin yıllık maliyeti 60 ABD Doları olan PS+ ve PS Now'a sahip olanlar, otomatik olarak yılda 120 ABD Doları olan yeni PS+ Premium planına dahil edilecek.

Ancak Sony, eşit olmayan uzunluktaki abonelikleri nasıl adil bir şekilde yeniden konumlandıracağına karar verdiğinde bir boşluk yarattı. Bir oyuncunun hem PS+ hem de PS Now aboneliği eşit olmayan uzunluktaysa, daha uzun abonelik süresi için Premium alır. Dolayısıyla, bir yıllık PS Now'ı kalan ve iki yıllık PS+'sı olan bir müşteri, iki yıllığına Premium alacak. Böylece, neredeyse anında, kullanıcılar 120$'lık aboneliği cüzdanlarının izin verdiği kadar uzatmak için birine veya diğerine 60$'lık abonelik satın almaya başladılar. Sony, insanların bu boşluğu kötüye kullandığını gördü, bu nedenle yeni abonelikler başlatılana kadar kapatma kuponu iddiaları var.

 

Şimdilik, kupon giriş ekranı yalnızca abonelikleri sona erenlerin taleplerini kabul edecek. Diğer herkesin PlayStation Plus yeniden başlatılana kadar beklemesi gerekecek. 23 Mayıs'ta bazı Asya bölgelerine, 1 Haziran'da Japonya'ya, 13 Haziran'da Kuzey ve Güney Amerika'ya ve 23 Haziran'da Avrupa'ya geliyor.

 

Şu anda kuponlarınız varsa, değerlerinin, istediğiniz veya halihazırda sahip olduğunuz abonelik düzeyine bağlı olarak geçişten sonra değişeceğini unutmamak önemlidir. Örneğin, bir aylık PS+ veya PS Now kodu size bir aylık Essential veya yarım aylık (17 gün) Premium sağlar.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.