Toyota, taşınabilir, değiştirilebilir hidrojen kartuşlarını gösteriyor

Toyota, alternatif enerji kaynağını günlük kullanım için daha uygun hale getirebilecek, taşınabilir bir hidrojen kartuşunun çalışan bir prototipini yarattı. Fikir, konsept olarak bir propan tankına benzer ve kullanıcıların gerektiğinde kartuşları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmesine olanak tanır. Toyota, bir kartuşun tipik bir ev tipi mikrodalga fırını 3-4 saat çalıştıracak kadar elektrik sağlayabileceğini tahmin ediyor.

Kutu, yan kuruluşu Woven Planet Holdings ile birlikte geliştirildi . Yaklaşık 16 inç uzunluğunda ve yedi inç genişliğinde, hedef ağırlığı 11 pound.

Otomobil üreticisi , günümüzde çoğu hidrojenin fosil yakıtlarla üretildiğini ve petrolü rafine etmek ve gübre yapmak için kullanıldığını kabul etti. Ancak gelecekte Toyota, hidrojenin çok düşük karbon emisyonu teknikleri kullanılarak oluşturulacağına ve daha geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılacağına inanıyor.

Toyota, hidrojen kartuşları için herhangi bir özel kullanım durumu belirtmedi, ancak eşlik eden bir grafik, arabalarda, dronlarda, motosikletlerde ve hatta mobil cihazları şarj etmek için kullanımı gösteriyor.

Otomobil üreticisi, Japon hükümetinin hidrojenin güvenli bir şekilde benimsenmesini teşvik etmek için çalışmalar üzerinde aktif olarak çalıştığını ve çabaları desteklemekten heyecan duyduklarını da sözlerine ekledi.

Toyota'nın ana hedefinin, herkesin temiz enerjiye erişebileceği karbon nötr bir toplum gerçekleştirmek olduğu söylendi. Çabaları, dünya çapında genişlemeden önce Japonya'da başlayacak. İlgilenen taraflar, 3-5 Haziran tarihleri ​​arasında Fuji Speedway'deki Super Taikyu Series 2022 yarış etkinliği sırasında prototipe daha yakından bakabilirler.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi