Xiaomi 15’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi 15 hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Bu sızıntılar, Xiaomi hayranlarını ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırıyor.

Xiaomi 15’in Ekran Boyutu

Xiaomi’nin 12. modelinde 6,28 inç büyüklüğünde bir ekran tercih ettiği biliniyor. Serinin 13. modeliyle birlikte bu boyut 6.36 inç seviyesine yükseltilmiş ve Xiaomi 14 modelinde de aynı büyüklük korunmuştu. Şimdi ise güvenilir sızıntı kaynaklarından gelen bilgilere göre Xiaomi 15, öncülüyle aynı 6.36 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ayrıca, ekranın düz yapısını koruyacağı belirtiliyor.

Xiaomi 14 Ekran Özellikleri Hatırlatması

Xiaomi 14 modelinde yer alan ekran, 2670 x 1200 piksel (1,5K) çözünürlüğe, LTPO teknolojisine (1-120Hz) ve 3000 nitlik yerel zirve parlaklık seviyesine sahip. Ayrıca, Dolby Vision desteği ve Corning Gorilla Glass Victus ile ekstra koruma sunuyor.

Xiaomi 15’in Beklenen Özellikleri

Xiaomi 15’in Eylül ayında seri üretime girmesi bekleniyor ve muhtemelen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinden güç alacak. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında önümüzdeki dönemde daha fazla sızıntı ve detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Bu sızıntılar, Xiaomi hayranlarını ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırırken, Xiaomi 15’in piyasaya sürülmesiyle nasıl bir etki yaratacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Xiaomi 15’in teknik özellikleri ve piyasaya sürülme tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Haberler
Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.