Yeni Windows 11 güvenlik özelliği, temiz bir yükleme gerektirir

Microsoft kısa süre önce Windows Insiders için Smart App Control adlı yeni bir güvenlik özelliğini açıkladı. Güvenilmeyen programları engellemek için bulut tabanlı AI kullanır. Ancak, denemek isteyen herkes için zorlu gereksinimlerle erken bir durumda.

 

Akıllı Uygulama Denetimi etkinleştirildiğinde, çalışan her uygulamayı kontrol etmek için yapay zekayı ve Microsoft'un bulut bilgi tabanını kullanır ve imzasız, tanıdık olmayan veya kötü niyetli olduğu bilinen her şeyi engeller. Beyaz liste yok, bu nedenle engellenen uygulamalar yalnızca geliştiricileri tarafından imzalanırsa geçer.

Tüm Windows Insider kullanıcıları şu anda Akıllı Uygulama Denetimini etkinleştiremez. Windows 11 insider build 22567 veya sonraki sürümünü çalıştıran kullanıcılar, özelliği Windows Güvenliği'nde, varsayılan olarak devre dışı bırakıldığı Uygulama ve Tarayıcı Denetimi altında bulabilir. Ancak, etkinleştirmek için yeni bir Windows yüklemesi gerekir, bu nedenle yeni içeriden derlemeyi Windows Update aracılığıyla alanların, kullanmak için Windows'u yeniden yüklemesi veya sıfırlaması gerekir.

 

Smart App Control'ü açmak bile onu yalnızca etkin olmayan bir değerlendirme moduna sokar. Bu sırada Windows, Smart App Control'ün işaretleyebileceği çok fazla programı düzenli olarak kullanıp kullanmadığınızı görmeye çalışacaktır. Bu durumda, kullanıcılar manuel olarak etkinleştirebilse de, devre dışı kalacaktır.

 

Insider build 22567, Windows'un yerel enerji şebekesinin yenilenebilir kaynaklardan daha fazla yararlandığı dönemler için güncellemeleri planlama özelliğini ekleyen sürümle aynı sürümdür . Ayrıca, abonelik yönetimi için Android telefon bağlantısı ve QOL tweaks'i tanıttı.

 

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.