Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Miraç Kandili mesajı

Başkan Ali Kemal Ayaz'dan Miraç Kandili mesajı

Iğdır AK Parti il Başkanı Ali Kemal Ayaz, Miraç Kandili dolaysıyla mesaj yayımladı.

Başkan Ali Kemal Ayaz, mesajında, Miraç gecesinin, Hazreti Muhammed'in bütün insanlığı temsilen, Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabulü anlamına geldiğini vurguladı.

Bir çok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Hazreti Muhammed'in, hikmet dolu yolculuğu olan Miraç'ın, tüm Müslümanlar için bir fırsat olduğunu belirten Ayaz, şunları kaydetti:

"Miraç bir yükseliştir. Bütün kötü duygulardan arınarak tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye ulaşmaktır.

Miraç gibi böylesine önemli kutsal gün ve geceler, insanlara iman, ibadet ve ahlak bakımından kendine çeki düzen verme, yenileme, geleceğe ümitle bakma fırsatı ve imkanı vermektedir. Bizler de bu fırsatı değerlendirerek, Hazreti Muhammed'in şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir huzur yolu olan bu mübarek günlerde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Kalplerimizi bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine katkı sağlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle bu önemli gecenin tüm insanlığa rahmet, sevgi, huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyor, koronavirüsten ülkemizin ve tüm insanlığın bir an önce kurtulmasını temenni ediyor hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum."

Haber Tahir Kavri

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi