CORONA DAHA BİTMEDİ...

CORONA DAHA BİTMEDİ...

       Pandemi nedeniyle uygulanan yasakların bir kısmı kalktı. Bugün Iğdır’daki kahveler tıklım tıklım doluydu. Cafelerde belki öyle olacak. Corona bitmedi, kesin aşıda bulunamadı. Dikkatsizlik ve rehavet yeniden salgını hızlandıracak. İnsanlar tatil vs. derdinde bu durum süreci olumsuz etkiler. Toplumun bilinçsizligi yüzünden zorunlu işlerde aksıyor. Ülke olarak geriye gidiyoruz.   

Kahvelerin bu ülkenin ekonomisine, toplumsal hayatına, kültürel ve psikolojik yapısına hiçbir katkısı yok. Sezon itibarıyla tatil beldesinden medet umar olduk. Ülkenin sermayesi deniz kıyılarına otel, pansiyon, yazlık olarak stoklandı . Umulmadık bir hastalık düzeni alt üst etti. Oralara yatırım yerine fabrikaya, tarıma, işletmeye yapılsaydı durum bambaşka olacaktı. Doğa katledildi, yan gel yat tarzı yaşam özendirildi. Şimdi herkes gözünü turizme dikmiş. Olmayacak dostlar olmayacak! Turizm çözüm değil ekonomiye. Yatırımı bırakıp, yabancı turiste göz dikip medet ummak acizliktir. Yıllarca önce aklı selim insanlar bu tehlikeyi fark etti. Dinleyen kim! Dünkü açıklamadan sonra magazin dünyası ayağa kalktı.

Konserler vs. olmayacağı için fırtına koptu neyle geçiniriz deniyor. Son yıllarda bu sahada abartı yok muydu sizce de. Havadan kazanılan yüksek paralar,kibir,israf diz boyu. Milyonluk evler aylarca boş kalıyordu. Pahalı arabalar , geziler arap krallıkları gibi zengin bir yaşam ..Ülkenin gerçekleri farklı. Herkes normalleşmeli. Lux hayat sanatın önüne geçti. Sanat yok olmuştu. Gerçek sanatçılar zaten yoksulluk içindeydiler. Magazin dünyası ünlüleri bu süreçte bi zahmet yazlıklarını, kişiliklerini, pahalı arabalarını satıp geçimlerini saglasınlar. Bir süre sonra hazıra dağ dayanmaz. Çözüm arasınlar. Sanat faaliyetleri için insan merkezli projelere ihtiyaç var. Sinema salonları açık alanlara yönelmelidir. Kapalı mekanda maskeyle kimse sinemaya gitmez. Kaliteli filmler yapılsın. Gösterişten uzak gerçek sanatçı ruhuyla sanat üretilsin. Uyduruk şarkılar yerine derin etkileri olan sözler notalaşsin. Velhasıl bizler yeşilçamın nostaljik insan eksenli senaryolarını ve sanatçılarını özledik. Son yirmili yıllar bize göre değildi. Kaynaklar tükendi . Ağustos böceği ve karıncanın 🪰🐜hikayesini çocukken bize çok anlatırlardı .Haklıymışlar dostlar  ...Yeniden sil baştan emeğe dayanan bir toplum düzeni kurmak zorundayız...

Av.Nahide Ova & Tahir Kavri-Iğdır

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi

Son Haberler
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi