Flört Uygulaması Dolandırıcılığı: Antalya’da 3 Kişi Gözaltına Alındı

Antalya’da, flört uygulaması üzerinden tanıştığı kişileri dolandırdığı iddia edilen 3 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin, mağdurların cep telefonu ve mobil bankacılık uygulamalarının şifrelerini ele geçirerek hem hesaplardaki parayı hem de bankadan çektikleri kredileri kendi hesaplarına aktardıkları belirlendi.

Konyaaltı ilçesinde yaşayan S.Y. adlı kadın ve T.K. ile F.U. isimli 2 erkek arkadaşının, flört uygulamasından çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edildi. S.Y., flört uygulamasını kullanarak tanıştığı ve güven sağladığı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulaması şifrelerini öğrendi. Araç dışında bir yerde buluşmayan S.Y.'yi her buluşmaya çıktığında da T.K. ve F.U. yakından takip etti. Fırsat bulduğunda telefon ve bankacılık şifrelerini öğrendiği kişilerin cep telefonlarını çalan S.Y., araçtan kaçıp izini kaybettirdi.

Çalınan telefonlardan kişilerin banka hesaplarındaki parayla, yine aynı banka üzerinden çekebilecekleri miktarda çektikleri krediyi kendi hesaplarına gönderen ve bu şekilde çok sayıda kişiyi mağdur eden şüpheliler, yaklaşık 2 milyon lirayı kendi hesaplarına aktardı. Şikayetler üzerine takibe alınan 3 şüphelinin İzmir’e kaçtığı belirlendi.

Antalya Emniyeti Konyaaltı Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Bürosu ekipleri, İzmir’e gidip şüphelileri eş zamanlı operasyonla bulundukları adreste gözaltına aldı. Getirildikleri Antalya’da emniyette ifadeleri alınan şüpheliler, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu olay, flört uygulamalarının güvenlik açıklarını ve bu tür platformların nasıl kötüye kullanılabileceğini gösteriyor. Kullanıcıların, dijital platformlarda kiminle iletişim kurduklarına ve kişisel bilgilerini kiminle paylaştıklarına dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Bu tür dolandırıcılık olayları, teknolojinin yanı sıra insanların güvenini de kötüye kullanıyor ve mağdurların hem maddi hem de duygusal zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle, kullanıcıların online platformlarda dikkatli olmaları ve kişisel bilgilerini paylaşırken iki kez düşünmeleri önemlidir.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Haberler
Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.