Türkiye’yi sarsan taciz skandallarına bir yenisi daha eklendi…

Cinsel tacizden kaydı olan ‘cinci hoca’ yakalandı!

Skandal görüntüler ortaya çıktı. İstanbul’da ‘cinci hoca’ olarak bilinen, cinsel tacizden suç kaydı bulunan ve bölücü terör örgütü PKK toplantısında resimleri ortaya çıkan Burhan Dalgalı Esenler’de yakalandı. Dolandırıcılıktan gözaltına alınan sözde hocanın bir kadını soyarak bedenine Arapça yazılar yazdığı görüntüler ortaya çıkmıştı.

Türkiye’yi sarsan taciz skandallarına bir yenisi daha eklendi…

İstanbul'da ‘Cinci Hoca' olarak bilinen, cinsel tacizden suç kaydı bulunan ve bölücü terör örgütü PKK toplantısında resimleri ortaya çıkan Burhan Dalgalı (48) Esenler'de yakalandı. Dolandırıcılıktan gözaltına alınan sözde hoca sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

İHBAR ÜZERİNE ORTAYA ÇIKTI Polisi harekete geçiren olay, Esenler'de “Cinci hoca” olarak bilinen bir kişinin insanların inançlarını suistimal ettiği ihbarı üzerine ortaya çıktı.

İddaya göre emniyete şikayette bulunan Ebubekir B. Ile eşi, boşanmalarından sonra tekrardan bir araya geldiklerini imam nikahı için sözde “Hoca” Burhan Dalgalı'yı çağırdıklarını söyledi. NİKAH TAZELEME BEDELİ 3 BİN 200 LİRA Ebubekir B. Ve eşinin imam nikahını kıymak için Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nde adrese giden Dalgalı, iddiaya göre nikah tazelemek için kefaret parası verilmesi gerektiğini söyledi, ikiliden 3 000 200 lira para talep etti. “BOŞ ODA VAR MI?” Bu paranın boşanma kefareti olduğunu dile getiren Dalgalı, iddiaya göre Ebubekir B.'ye “Eşinle baş başa görüşmek gerekmektedir. Boş odanız var mı?” diye sordu. Bu istek reddedilince de konuyu kapattı. taciz iddiası Burhan Dalgalı nikah tazeleyip evden ayrıldı.

Ebubekir B. Bir süre sonra mahallede bir arkadaşıyla görüşürken Dalgalı'nın bir kadını taciz ettiği iddialarını öğrendi. Cinci Hoca'ya kefaret parası ödediğini dile getiren Ebubekir B., nikahta böyle bir paranın olmadığı bilgisini edinince dolandırıldığını anladı.

Polis ekipleri elde edilen bilgileri savcılığa iletince tutuklama kararı çıkarıldı. Burhan Dalgalı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Polis ekipleri şüphelilerle ilgili inceleme yaparken sözde hocanın taciz görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde sözde ‘hocanın’ bir bayanın elbiselerini çıkarttırarak bedenine Arapça yazılar yazdığı görüldü. Ancak o görüntülerle ilgili şikayetçi olunmadığı öğrenildi. TUTUKLANDI, CİNSEL TACİZ ARAŞTIRILIYOR…

Polis ekipleri elde edilen bilgileri savcılığa iletince tutuklama kararı çıkarıldı. Burhan Dalgalı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Dolandırıcılıktan yakalanan şüphelinin 2012 senesinde cinsel tacizden suç kaydı olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanan şüpheli hakkında, cinsel taciz iddialarının da araştırıldığı öğrenildi.

FOTOĞRAFI ÇIKTI Şüphelinin daha önce bölücü terör örgütünün bir toplantısına da katılmış olduğu ileri sürüldü. O toplantıyla ilgili bir fotoğraf da ortaya çıktı.

Haber Tahir Kavri

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi

Son Haberler
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi