Warren Buffett, dünyadaki tüm Bitcoin için 25 dolar ödemezdi, ancak Activision Blizzard'ı seviyor

Biri size dünyadaki tüm Bitcoin'i 25 dolara teklif etse, BTC'nin yaklaşık 746 milyar dolarlık bir piyasa değeri olduğu düşünülürse, bunu reddetmeniz pek olası değildir. Ancak daha çok dünyanın en zengin üçüncü adamı ve çok başarılı bir yatırımcı olarak bilinen Warren Buffett, ona göre Bitcoin aslında hiçbir şeye değmez veya hiçbir şey üretmediği için bu anlaşmayı kabul etmez.

Berkshire Hathaway CEO'su/Başkan Buffett, geçmişte kriptoya karşı duygularını netleştirdi; bir keresinde Bitcoin'i "fare zehri karesi" olarak adlandırmıştı. Cumartesi günkü şirketinin yıllık hissedar toplantısında, Buffett bir kez daha dijital para birimlerine ve neden bunların zayıf bir yatırım olduğuna inandığına karşı yürüdü.

Buffett, "Bana dünyadaki tüm bitcoin'e sahip olduğunuzu söyleseydiniz ve bunu bana 25 dolara teklif etseydiniz, kabul etmezdim" dedi. "Onu ne yapacaktım?"

Buffett, bu vesileyle Bitcoin'e karşı duygularını renkli bir şekilde ifade etmek yerine, görünüşte neden bu kadar çok nefret ettiğine dair daha ayrıntılı bir açıklama yaptı.

Yatırımcı, "Eğer Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm tarım arazilerinin %1 faizi için grubumuza 25 milyar dolar ödeyin dediyseniz, size bu öğleden sonra bir çek yazacağım" dedi. "25 milyar dolara şimdi tarım arazisinin %1'ine sahibim. [Eğer] bana ülkedeki tüm apartmanların %1'ini teklif edersen ve 25 milyar dolar daha istiyorsan, sana bir çek yazarım, çok basit. Şimdi bana dünyadaki tüm bitcoin'e sahip olduğunu söylesen ve bunu bana 25$'a teklif etsen, onu kabul etmezdim çünkü onunla ne yapardım? . Hiçbir şey yapmayacak. Daireler rant üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek."

Berkshire Hathaway başkan yardımcısı ve Buffett'in uzun süreli iş ortağı Charlie Munger, geçmişte Bitcoin'i daha da eleştirdi . Kriptoyu tutmanın "aptalca" olduğunu, değerinin zamanla sıfıra düşeceğini tahmin ettiğini, kriptonun "kötü" olduğunu çünkü ABD finansal sisteminin bütünlüğünü ve istikrarını baltaladığını ve ABD'yi "aptal gibi gösterdiğini" söyledi. Çin bunu yasaklayacak kadar mantıklıydı.

Munger, "Hayatımda aptalca, kötü olan ve beni başka birine kıyasla kötü gösteren şeylerden kaçınmaya çalışıyorum" dedi. "Bitcoin üçünü de yapıyor."

Milyarderler arasındaki kripto sevgisinin nesiller boyu süren bir şey olduğu sık sık söylenir. Elli yaşındaki Elon Musk, Dogecoin'in beğenileri hakkında sürekli tweet atan büyük bir hayran. Altmış altı yaşındaki Bill Gates çok hevesli değil ; 91 yaşındaki Buffett bundan nefret ediyor; ve Lenin'in öldüğü yıl doğan 98 yaşındaki Munger, bunun şeytanın işi olduğunu düşünüyor gibi görünüyor.

Buffett kriptoyu sevmeyebilir, ancak görünüşe göre video oyunlarının kazanma gücüne inanıyor. Berkshire Hathaway, Activision Blizzard'daki hissesini yıl sonu itibarıyla %2'den %9,5'e yükselterek yaklaşık 5,6 milyar dolar değerinde.

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasının FTC'nin anlaşmayı incelemesi nedeniyle şüpheli olduğunu görerek, tamamen kendi kararı olduğunu söyleyen Buffett'in özellikle ilginç bir hamlesi . Şirketin hisseleri şu anda 75 dolarda, Microsoft'un hisse başına 95 dolarlık teklifinin ve satın alma haberini takiben ulaştığı 82 doların çok altında.

Şubat ayında bildirildiği üzere, anlaşmayla ilgili belirsizlik, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun satın almayı incelemesinden kaynaklanıyor. Activision Blizzard'ı satın almak, Microsoft'u Tencent ve Sony'den sonra üçüncü en büyük video oyunu şirketi yapacak ve bu, potansiyel antitröst sorunlarını inceleyen düzenleyicilerin dikkatini çekti.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.