Yaşar Karadağ'a Tahir Kavri Eleştirisi Yazık o oldu be kardeş

Yaşar Karadağ'a Tahir Kavri Eleştirisi Yazık o oldu be kardeş... Iğdır'da siyaset yapmak zordur. Iğdır halkı adamı tatarlar. Iğdır'ı bilmen gerekirdi.

O kadar coşmuş ki kürt olduğunu unutmuş millet ona bozkurt Yaşar diye seslenmektedir. 

Sözün arkasından olmamayan siyasetçiler.

Benim adım Tahir Kavri, ben hiç kimseye boyun eğimeyi sevmeyen biriyim. 

"2018 yılında MHP'nin mitinginde Yaşar Karadağ'ın tutkulu bir konuşma yapması gündeme gelmişti. Ancak bu konuşma sırasında, bazı insanlar tarafından "Bozkurt Yaşar" diye hitap edilerek Kürt kimliği hakkında yanlış bir algı oluşmuştu. Diğer siyasi partiler de mitingler düzenliyor ancak genel olarak ırkçı bir dil kullanmamışlardı.

Yaşar Bey, Iğdır ilinin milletvekili olarak görev yapmıştı. Iğdır, farklı etnik kökenlere sahip birçok insanın yaşadığı bir il ve bu nedenle bölge halkı çeşitli vaatler ve politikalardan faydalanmak ister.

Son olarak, metinde AK Parti'ye teşekkür ediliyor, ancak baraj altında kalma riski konuşuluyor. Sonuçlar seçmenlerin tercihlerine bağlıdır ve her seçim farklı sonuçlar getirebilir."

Metin düzeltilmiş halde daha açıklayıcı ve saygılı bir dille ifade edilmiştir. Eski milletvekili Yaşar Karadağ'a hatırlatılmakta fayda var. O hatıraları... Ama 2023'deki milletvekili adaylığında bir muhtar oyunu alamayan eski milletvekili,yazık oldu. Tarihin geçmişini insana hatırlatır

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.