Telegram’ın üstün fonksiyonları nelerdir?

Telegram’ın üstün özellikleri nelerdir?

Uygulama bulut tabanlı ve açık kaynaklar kodludur. 

Bu sayede yazılım, her platformdan saniyeler içindeki karşınıza gelir, içerikli eşleştirilir.

Telefon numarasını ile kayıtlı olunur. 

Ancak istenilen irtibatlarda telefon numarasını verilmeyen kullanıcılar adı ile görüşmeler yapılabilirler.

Gizlilik sohbetler olanağına bulunur. Telegram gizlilik mesajlaşmalardaki yazışmalarında ve medya dosyalarının sunucularında saklamaz. Ayrıca bu mesajları için sistemi günlüğüne (metaveriler) de tutulmaz. Böylece, Telegram bile sizin kime ve ne mesajlar gönderdiğinizi bilemezler.

Kendilerini imhası edebilenler devamlı mesajlar. Gönderilenler bir mesajlar dillendirse belirleyen bir devamlı sonundan karşılıklılık her iki cihazdan otomatik silinebilir.

 

Bir mesajı – içeriğini sildiğinizde karşı taraftan da otomatik silindir. İletinin üçüncü taraflarca iletilmesini engellenirdi.

Ekranda görünüşünü değiştiren alındığınbda karşıdakini kişi ile, sohbetten iki kişinin de görebileceğiniz şekildeki uyarınca olarak bildirmek.

Gizlilik sohbetler (secret chat) olmayanlar mesajlaşmalarını ise sunucularında saklar.

Belge ya da farklılık biçimlerden her türlü dosyaya gönderebilmek özelliğini varır. Dosyaları boyutu 1,5 GB’ı aşamaz. Toplam paylaşılma / gönderilenler dosyaları adedinden sınırları yoktur.

Bilinmeyenli numaralarının mesajlar atmasını önleyebilmek, kişiye özellikle son görünmesi kapatabilmek, hatalı yazılan mesajını sondadan düzenleyebilme, konumu paylaşabilir, sesli aramalar özelliğini gibi her mesajlaşması programından bulunanlar fonksiyonları vardır.

Haber Tahir Kavri

Herkesin whatsapptan on gömlek üzerinde olan Telegram uygulamasına daveti ediniz...

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi