CNN+ Sadece Bir Ay Sonra Kapatılıyor: İşte Nedeni

Bir akış hizmeti kurmak, yıllarca planlama ve hazırlık gerektirir. Ne de olsa, bir sağlayıcı, başladığında birçok şovu bantlanmış ve yayına hazır hale getirmelidir. Ayrıca, insanların kaydolmalarını ve aboneliklerini sürdürmelerini sağlamak için sürekli olarak yeni içerik oluşturmaları gerekir.

CNN, yayın akışına katılmaya karar verdi ve Mart 2022'nin sonlarında CNN+'yı başlattı. Ancak, birçok aboneyi şaşırtan bir şekilde, hizmet, canlı yayınlandıktan bir ay sonra 30 Nisan 2022'de sona eriyor. İşte bilmeniz gereken her şey.

CNN+ 30 Nisan 2022'de Kapatılacak

CNN, yayın platformu CNN+'nın 30 Nisan 2022'de kapanacağını doğruladı. CNN, CNN+'nın başarılı bir lansmanı gerçekleştirdiğini doğrulasa da, platform yayınlandıktan sadece bir ay sonra yok olacak ve bu da onu en kısa ömürlü yayınlardan biri haline getirecek platformlar.

Ancak CNN+ lansmanında başarılı olduysa, neden kapanıyor? Aslında bu platformun hatası değil. İşte nedeni.

CNN+ Birleşmelerin Kurbanıydı

CNN'nin ana şirketi WarnerMedia, 8 Nisan 2022'de Discovery, Inc. ile birleşmesini tamamlayarak yeni Warner Bros. Discovery'yi (WBD) oluşturdu. Yeni CEO'su David Zaslav tarafından yönetilen şirket, tüm akış hizmetlerini tek bir marka altında barındırmayı planlıyor.

CNN'den gelen bir rapora göre , bu hareket, Discovery+, HBO Max ve CNN+ dahil olmak üzere önceki iki şirketin bünyesindeki tüm akış hizmetlerinin tek bir hizmet altında birleşeceği anlamına geliyor. Discovery Streaming ve International'ın başkanı Jean-Briac Perrette, hareket hakkında şunları söylüyor:

"Karmaşık bir yayın akışı pazarında tüketiciler, basitlik ve bağımsız tekliflerden daha iyi bir deneyim ve daha fazla değer sağlayan her şey dahil bir hizmet ve şirket için büyük gazetecilik ve gelecekteki yatırımlarımızı yönlendirmek için daha sürdürülebilir bir iş modeli istiyor. hikaye anlatımı."

WarnerMedia'nın ana şirketi AT&T, Mayıs 2021'den beri Discovery ile birleşme hakkında konuşuyor. Aslında, Kasım 2021 gibi erken bir tarihte, her şirketin kendi eğlence akış platformları olan HBO Max ve Discovery+'ı birleştirmek için tartışmalar vardı. Buna rağmen, birleşme ilerlerken bile CNN+ projesi devam etti.

CNN CEO'su Chris Licht, CNN+ yayın hizmetinin başarılı bir lansmanı olduğunu, ancak WBD'nin planlarıyla uyumsuzluğu nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi. CNN ayrıca Perrette'in CNN ve WarnerMedia'nın eski başkanlarıyla olan hayal kırıklığını da bildirdi. dedi ki:

"Bunların bir kısmı önlenebilirdi, ancak önceki liderlik devam etmeye karar verdi."

Bu Değişiklik CNN+'nın Kalabalık Bir Pazarda Öne Çıkmasını Sağlayabilir

Netflix, video akışı kavramını tanıttığında, etrafta rekabet yoktu, bu nedenle en sevdiğiniz tüm programları ve filmleri izlemek daha kolaydı. Diğer platformlar ortaya çıktığında bile, bunlardan yalnızca birkaçı vardı, bu nedenle abonelerin bunlara erişmek için küçük bir aylık ücret ödemesi mantıklıydı.

Şu anda ABD'de 300'den fazla akış seçeneği var ve bu da tüketicileri akış pazarından bıktırıyor. Bir Deloitte anketine göre , çoğu hane sadece üç ila dört abonelik için ödeme yapıyor ve bu da doğru platformu seçmeyi zor ve kafa karıştırıcı hale getiriyor. Ayrıca, bu hayal kırıklığı daha da artıyor çünkü sadece istedikleri programları görmek için farklı aboneliklere ihtiyaçları var.

Bu nedenle HBO Max, Discover+ ve CNN+'nın tüm tekliflerini tek bir platformda birleştirmesi mantıklıdır. Kendi başına CNN+, uzun süredir unutulmuş akış platformu Quibi gibi diğer kısa ömürlü akış hizmetleri gibi zarar görmüş olabilir . Bununla birlikte, üç platformun kitaplıklarını marjinal olarak daha yüksek bir fiyata bile tek bir abonelikte birleştirmek, onu rakiplerine göre zorlayıcı bir seçenek haline getirecektir.

Mevcut CNN+ Abonelerine Ne Olacak?

Hizmet, pek çok kişinin CNN+'nın ne olduğunu bilmesine yetecek kadar yaşamadı , ancak bir CNN+ abonesiyseniz, yine de en sevdiğiniz programları biraz daha uzun süre izleme ve gelecekte para iadesi alma şansınız olacak.

Şirkete göre, aylık ve yıllık abonelikler ödeyen müşteriler "abonelik ücretlerinin orantılı geri ödemelerini alacaklar." Ayrıca, programlama 30 Nisan 2022'ye kadar yayınlanmaya devam edecek.

Daha sonra, CNN'nin programlarının bir kısmı CNN'nin ana televizyon ağına kaydırılırken, geri kalanı eninde sonunda WBD'nin yeni akış hizmetine doğru yol alabilir.

CNN+ personeline gelince, onlar CNN içindeki diğer fırsatları araştırdıkça önümüzdeki 90 gün için ödeme alacaklar ve avantajlardan yararlanacaklar. Emilmeyenlere en az altı aylık kıdem tazminatı verilecek.

Hala Çevrimiçi Haberleri İzleyebilirsiniz

Akış endüstrisindeki rekabet kızışırken, daha fazla oyuncunun izleyicilere daha iyi teklifler sunmak için hizmetlerini birleştirmesini bekleyebiliriz.

Bununla tüketiciler, birden fazla hizmet için ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak, tek bir abonelikle yerel kanallardan mükemmel içerik seçenekleri ve canlı haberler gibi istediklerini elde edecekler.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Anlikhaber'i kurup kullanıcılara para kazandırmayı hedefledik ve sonunda yaptık sizin yapmanız gereken haberlerinizi ekleyip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son Haberler
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi