2021 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

2021 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valimiz Sayın H. Engin Sarıibrahim başkanlığında Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Valimiz yaptığı konuşmada;

“2021 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na hepiniz hoş geldiniz. Ümit ediyorum ki, 2021 yılı öncelikle pandemi sürecinin ülkemiz ve milletimiz açısından hayırla sonlandığı, sonrasında hem yatırımlarla hem yapacağımız çalışmalarla beraber ilimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz için hayırlı bir yıl olacaktır.

Toplantımızın içeriğinde koordinasyona ihtiyaç olan hususların dile getirilmesini, yatırımcı kuruluşların koordinasyon anlamında ortaya çıkan zorlukların ve konuların paylaşılmasını, toplantımızda paylaştığımız ve not aldığımız hususların sürecin içerisinde birim amirlerince takibinin yapılması, birim amirlerinin takipteki özen, dikkat ve yapıcı tavırlar yatırımların gerçekleşme sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.”

Konuşmasının sonunda, kurumsal taassuba düşülmeden yapıcı tavrın korunması gerektiğini vurgulayan Valimiz Sn. H. Engin Sarıibrahim, tek bir perspektiften değil olayın sonuçları itibariyle de bir değerlendirme yapılması gerektiğini ifade etti.

İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantı, İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) üzerinden yapıldı. Yapılan toplantıda; 2020 yılında alınan kararların genel değerlendirmesi yapılarak 2021 yılı 1. dönemde ilimizde yapılan proje ve yatırımların son durumları görüşüldü. Koordinasyonu gerektiren hususların da görüşüldüğü toplantı, yatırımcı kurumlarımız tarafından yapılan sunumun ardından sona erdi.

Haber Tahir Kavri

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi