Kum fırtınası! Ankara Polatlı ilçesi karanlığa büründü

Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen toz fırtınası, ilçeyi karanlığa bürüdü. Olayla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Yıldızkaya, "Ben 50 senedir böyle bir şey görmedim" diyerek yurttaşları evde kalmaları konusunda uyardı. Öte yandan Ankara Valisi Vasip Şahin, "Kum fırtınasında havada uçuşan cisimler sebebiyle 6 kişi yaralandı" dedi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde saat 15:00 sıralarında kum fırtınası meydana geldi. Bir anda etkisini gösteren fırtına sebebiyle gökyüzü karanlığa büründü, devasa toz bulutları oluştu.

Paniğe kapılan yurttaşlar, boş alanlara kaçıştı. Ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu, bazı ağaçlar devrildi. Fırtına sebebiyle şehir merkezinde elektrikler kesildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgar olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik diğer bir can veya mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

“50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “50 senedir böyle bir şey görmedim” diyerek bölge halkına evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu.

“CAN YA DA MAL KAYBI OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da “Kıymetli hemşehrilerim, Polatlı ilk sırada olmak üzere pek çok ilçemizde yaşanan kum fırtınasında yoğun bir mesai harcayan çalışma arkadaşlarım fırtınada can veya herhangi bir mal kaybı olmadığını tespit ettiler. Bütün Ankaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajı paylaştı.

METEOROLOJİ UYARIDA BULUNMUŞTU

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) de Ankara için güçlü rüzgar ve fırtına uyarısında bulunmuştu. MGM’nin Twitter hesabından bitiş zamanı saat 19:00 olduğu belirtilen uyarıyla ilgili şu ifadeler kullanılmıştı:

* Ankara radarından alınan veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayas, Beypazar, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak güçlü olacağı tahmin ediliyor.

Haber Tahir Kavri

* Meydana gelmesi olası ani sel, su baskını, senedirım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında güçlü rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi