Kurbanlık satışında 120 bin liralık dolandırıcılık iddiası

Kurban ticareti için gittiği Iğdır'da 120 bin lirasını kaptırdır. ÖZTÜRKİSTANBUL(DHA)- HABER TAHİR KAVRİ-IĞDIR - İSTANBUL'da yaşamakta olan Selim Demirel, ticaretini yapmak üzere Iğdır'a büyükbaş hayvan almaya gitti.

Yemciye borcum var diyerek para isteyen satıcıya 120 bin lira ödedi. Demirel, satıcının ve aracı olan üç senelik arkadaşının parayı satın aldıktan sonra kurbanlıkları da teslim etmeden ortadan kaybolduğunu ileri sürerek şikayet etti.

Ümraniye'de inşaat ve emlak işiyle uğraşan Selim Demirel (55), yaklaşık 15 gün önce 150 tane kurbanlık almak üzere öz yeğeni ile Ağrı'da yaşamakta olan ve üç yıldır tanıdığı arkadaşı Aydın S.'nin yanına gitti. Demirel, Ağrı'da kendine gösterilen hayvanlardan 50 tanesini beğendi. Ticaretini yapabilmek için kurbanlık bakan Selim Demirel, geri kalan 100 kurbanlığı da yine arkadaşı Aydın S.'nin, ağabeyinin bacanağı diye tanıttığı Iğdır'da yaşamakta olan Bircan P.'den almak üzere yola çıktı. Burada kendine gösterilen hayvanlardan 100 tanesini beğenerek 200 000 lira peşin, kalan 1 000 000 400 000 lirayı da Kurban Bayramı'ndan sonra ödemek üzere Bircan P. Ile anlaştı.

Parayı alınca ortadan kayboldular. İddiaya göre, kurbanlıkların TIR'lara yüklenme günü geldiğinde Iğdır'da kendine kurbanlıkları satan Bircan P., Yemciye borcum var diyerek para istedi. Selim Demirel de 120 bin TL parayı Bircan P'ye verdi. Demirel, hayvanları yüklemek için yola çıktıklarında parayı alan Bircan P. Ve Aydın S.'nin kurbanlıkları kendine teslim etmeden ortadan kaybolduğunu öne sürdü.

Demirel, satın almak için anlaştığı hayvanların ise başkasına ait olduğunu öğrenerek karakola şikayette bulundu. Anlaşınca yemeğe ve gezmeye götürdüler Selim Demirel, Üç yıldır tanıdığım arkadaşım beni Ağrı'ya çağırdı, 'Kurbanlık satan akrabalarım var burdan sana kurbanlıkları alırız' dedi. Ben de güvenerek Ağrı'ya gittim.

Ağrı'daki ahırda 80 tane hayvandan 50 tanesini beğendim. Bu arkadaşım bana 'Selim abi biz yaklaşık 150 hayvan alacaktık, Iğdır'da benim biraderimin bacanağı var, onun 150 tane büyükbaş hayvanı var' dedi. O kişi bizlere hayvanların videosunu attı, baktım ki hayvanlar güzel. Gitmeye karar verdik, Iğdır'a gittik.

Bizi bir ahıra götürdüler. Bizi karşılayan kişi 'Ahır benim, hayvanlar da benim' dedi, 100 tane hayvan için anlaştık. 200 000 TL peşin, kalan 1 000 000 400 000i bayram sonrası vermek üzere anlaştık. Akşam yemeğe götürdüler, gezmeye götürdüler dedi.

Bir arkadaşım alıp geleceğim BURAD3A bekleyin Demirel, TIR'ın birini akşamdan ayarlamıştık. Sabah, TIR gelmeden önce, Iğdır'daki kişi bana 'Para hazır mı Yemciye borç var, işlemler de yapılıyor bana 100 000 lira verir misin' dedi. Ben de güvendim. 120 bin lira para verdim. Hayvanları TIR'a yüklemeye giderken o (Bircan) kendi arabasına bindi. Ben kendi arabama bindim.

Yolda giderken bir anda durdu, 'Bir arkadaşımı alacağım, geliyorum bekleyin' dedi. Biz de bekledik. 5 dakika oldu gelen yok, 10 dakika oldu gelen yok, 1 saat bizi orada bekledik. 1 saat sonra bir baktım, ne adam var ne hayvanlar. Bize gösterdikleri hayvanlar başka birininmiş, benim yanına gittiğim üç yıllık arkadaşım (Aydın) da boşluktan faydalanıp bir anda kayboldu ifadelerini kullandı.

Bu haberi beğendiniz mi? Bültenimize katılarak haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Tahir Kavri, Medya Gurubu Iğdır temsilcisi ve Ulusalarası Temsilcisi

Son Haberler
26 Haz 2022 9:05 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
25 Haz 2022 20:22 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi
24 Haz 2022 12:46 Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi